Opis funkcji drona

1. Dzięki napędowi hybrydowemu (generator spalinowy pb95) uzyskujemy  czas lotu do 5 godzin i zasięgu lotu do 100 km.

2. Łączność  GSM/LTE z dedykowanym serwerem AMAZONa lub polskim, dedykowana karta SIM od T-Mobile z nadanym stałym adresem IP, transmisję obrazu w wysokiej rozdzielczości 1080P w czasie rzeczywistym z niskim opóźnieniem 250 ms.

3. Sterowanie dronem odbywać się będzie za  pomocą komputera PC lub tabletu z siecią GSM/LTE z dowolnego miejsca np.: z samochodu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz pojazdu.

4. Streaming Video dla wielu odbiorców z drona w tym samym czasie poprzez serwer.

5. System skanerów 360 stopni o zasięgu 40 metrów do automatycznego omijania przeszkód, co przyczynia się do niskich lotów pomiędzy budynkami poza zasięgiem wzroku operatora

 

6. Dron posiadający głośnik 125db z regulacją kierunku, co pozwala z wysokości 100m uzyskać na ziemi 80 db przekazu informacji.

7. PROMETHEUS posiadać będzie również mikrofon kierunkowy pozwalający usłyszeć rozmowę ludzką z wysokości 50 metrów (trwają testy nad zwiększeniem zasięgu do 100 m).

8. PROMETHEUS posiadać będzie reflektor LED kierunkowy w celu doświetlania powierzchni o mocy jednego  panelu LED 250 W z opcją doczepiania  4 paneli o mocy 1000 W światła, pozwalając doświetlić teren z 50 metrów.

9. PROMETHEUS to również dobre zestawy kamer video:

a) noktowizor z 12-krotnym zoomem optycznym 1080P i wiązką laserową IR, wykorzystując ultra-niski czujnik światła klasy starlight, który wynosi zaledwie 0,005 luksa , a przy pomocy wiązki światła Lasera IR może nawet widzieć rzeczy w absolutnie ciemnych warunkach (0 luksów) o zasięgu do 500m z funkcję śledzenia obiektów.

b) dwie kamery jednocześnie z 10-krotnym zoom oraz dalmierzem laserowym o zasięgu 1500m oraz kamerą termowizyjną 640 * 480 o dużej szybkości automatycznego ustawiania ostrości jakość obrazu HD 1080p z funkcję śledzenia obiektów.

c) urządzenie komputerowe AI: NVIDIA Jetson TX2 wyposażone w kamerę zoom HD Sony 30x oraz IR Flir Higgsa z opcją rozpoznawania twarzy, rozpoznawania tablic rejestracyjnych samochodów, śledzenie obiektów oparte na AI, wykrywanie termiczne, śledzenie termiczne.

10. PROMETHES stawia na bezpieczeństwo, dlatego każdy dron będzie posiadał spadochron pirotechniczny ( *certyfikowany) pozwalający na bezpieczne awaryjne lądowanie już z wysokości 10 m przy prędkości nawet 50 km/h.

11. Transport drona PROMETHES, odbywać się będzie tylko za pomocą dedykowanej przyczepy, która jest od razu miejscem startu i lądowania drona PROMETHES w sposób automatyczny.

12. Automatyczny start i lądowanie: wykonywanie misji lotu automatycznych do 1500 punktów z opcją zmiany punków lotu w czasie trwania misji.

13. Waga drona 21 kg, szerokość 190 cm, długość 250 cm, wysokość 40 cm, kolorystyka dowolna.